Recept: Cupcakes s marcipánem 6-krát jinak

prace-s-marcipanem

Zdobili jste někdy cupcakes marcipánem? Ne? Tak my vás to naučíme. Nazdobíme si 6 cupcakes a ukážeme si jak vymodelovat květ růžičky, krásné lístky a jak ozdobit super cupcakes.

Příprava marcipánu

Na obarvení modelovací hmoty použijeme gelové barvy. Pokud chcete světlou barvu stačí barvy opravdu málo. Čím více barviva budete přidávat, tím více bude barva sytější. Obarvenou a zpracovanou hmotu rozválíme do tenkého tvaru. Vykrojíme kolečka a poté si pomocí vykrajovátek  vykrojíme kytičky. Pro ornamenty na hmotě potřebujeme speciální cukrářskou podložku. Hmotu rozválíme na podložce a vykrojíme kolečka. Nakonec si marcipán dozdobíme dle naší fantazie.

priprava-marcipanu

Tvoření lístečků

Do rozválené hmoty si vyřízneme tvar lístečků. Vyřízneme základní tvar a uprostřed lístečku uděláme čárku. Poté vyznačíme žilky okolo, aby to vypadalo jako list. Vše děláme pomocí cukrářské kostice. Poté lísteček na krajích dotvarujeme a roztřepíme.

vyroba-listecku

Modelujeme růžičku

Opět si připravíme rozválenou hmotu z marcipánu a vykrojíme kolečka. Čím větší kolečka si vykrojíte, tím větší bude vaše růžička a naopak. Kraje koleček vyhladíme do tenka. Poté jedno kolečko přikládáme ke druhému, až nám vznikne tvar růžičky, velikosti, kterou potřebujeme. Rukou dotvarujeme tvary. Čím větší kolečka si vykrojíte, tím větší bude vaše růžička a naopak.

ruzicka

 

Dokončujeme

Upečené cupcakes si nachystáme na zdobení. Na každém odstraníme kousek horní části a zarovnáme, aby se mohl nanést krém. Krém naneseme proto, aby marcipán skvěle držel. Poté si už nazdobíte každý svůj cupcakes podle své fantazie.

 

dokonceni-cupcakes

A máme hotovo

fialove-cupcakes

 

Líbilo se? Podívejte si na podobné články v kategorii

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *