Jak si vybrat barvu na barvení dortů?

_FOT7393

Potravinářské barvy jsou gelové, práškové, tekuté, temperové, s třpytem (glitter), bez třpytu. Samostatnou kategorií jsou pak běloby nebo tzv. superběloby – extra-koncentrované. Pokud potřebujete na dort psát, vhodné jsou temperové barvy, ty se také často prodávají v praktické tubě s hrotem, takže jimi lze rovnou malovat. Chcete-li naopak probarvit těsto či hmotu, vhodnější budou gelové či pastové barvy. Tekuté jsou vhodné i do nápojů. Práškové je pak třeba rozmíchat nejprve v alkoholu – vhodný je například čistý potravinářský isopropylalkohol.

Ovlivňují barvy nějak chuť?

Ano, zejména černá barva a červená může obsahovat látky ovlivňující ve větší koncentraci výslednou chuť hmoty nebo třeba krému. U červené barvy proto někteří výrobci začali dodávat variantu bez chutí (no-taste), u černé barvy se zase doporučuje pracovat s již tmavým základem, třeba čokoládovou hmotou či hmotou přibarvenou kakaem. Další volbou jsou tzv. probarvené hmoty.

Co je to AZO free?

Pokud barva nese označení AF nebo také AZO FREE, znamená, to, že neobsahuje skupinu látek, které nepříznivě ovlivňují činnost a pozornost dětí. Jedná se zejména o tyto látky a barviva E102, E104, E110, E122, E124, E129.

Líbilo se? Podívejte si na podobné články v kategorii

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *