Recept: Ošatkový chléb – domácí jak od babičky

pečeme-domácí-chleba

Jako vyučená pekařka jsem si řekla, že opráším své znalosti a upeču domácí chléb. Prohledala jsem tajné recepty mé babičky a našla skvělý recept na domácí chléb. Babička jako vždy nezklamala, chléb se povedl jak má. Chuť domácího chleba se nedá srovnat s tím, co koupíte v obchodě.

Recept není zas tak těžký, určitě ho zvládnete. Důležité je však dodržovat pečlivě postup. Kromě surovin budete také potřebovat ošatku ve které necháte těsto nakynout. Takže jak na to?

Suroviny:

  • 1 kg hladké mouky
  • 6 dcl vlažné vody
  • 2 lžičky soli
  • 2 lžíce kmínu
  • 1 kostka droždí (42 g)
  • 2 lžíce oleje
  • 1 kostka cukru
  • vejce na potření
  • kmín na posypání

Postup:

pečeme-domácí-chleba-01

Všechny suroviny si nachystáme a navážíme.

pečeme-domácí-chleba-02

Do jedné mísy smícháme vlažnou vodu, droždí a cukr. Tomu se říká kvásek. Po smíchání surovin si kvásek musí odpočinout, neboli nakynout. Proto je důležité ho dát stranou a mísu zakrýt utěrkou. Necháme kynout asi 30 minut.

pečeme-domácí-chleba-03

 

Do druhé mísy dáme hladkou mouku, sůl a kmín. S tím už nic neděláme, čekáme až bude hotový kvásek.

pečeme-domácí-chleba-04

pečeme-domácí-chleba-05

Obě dvě mísy smícháme dohromady a přidáme olej. Je důležité, aby bylo těsto pořádně zpracované. Pokud nemáte stroj, tak doporučuji těsto zpracovávat na ploše, která je posypaná moukou. Tak se vám těsto nebude lepit a zůstane pohromadě. Zpracované těsto uložíme do mísy a zakryjeme utěrkou. Těsto necháme kynout 45-60 minut.

pečeme-domácí-chleba-06

pečeme-domácí-chleba-07

pečeme-domácí-chleba-08

Po nakynutí dáme těsto do ošatky. Opět zakryjeme utěrkou a necháme kynout asi 30 minut.

pečeme-domácí-chleba-09

pečeme-domácí-chleba-10

pečeme-domácí-chleba-11

Poté vyndáme těsto z ošatky. Dotvarujeme těsto a začneme šlehat vejce. Celý chléb potřeme pečlivě vejcem. Troubu si předehřejeme na 225°C. A dáme péct. Po 15 minutách pečení troubu snížíme na 200°C. Chléb se dopečeme po 25- 30 minutách. Necháme vychladnout a můžeme ochutnat. :)

pečeme-domácí-chleba-12pečeme-domácí-chleba-13

Tenhle recept není samozřejmě jediný. Na domácím pečení je úžasné to, že si můžete upéct pokaždé trochu jiný chléb. Nedávno jsem u kamarádky ochutnala chléb s bylinkami. Naprosto úžasná chuť. Pokud znáte další zajímavý recept na domácí chléb, pochlubte se. Napište nám do komentářů váš recept!

PS: Ošatky na chleba můžete koupit na www.osatky.com

Comment

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *